ROLLETIC

 

Rolletic na Facebooku
nÁvod ke cviČenÍ

 

foto_rolletic   Rolletic 1

 

Masážní stroj ROLLETIC ®

Rolletic je účinný masážní stroj, který při pravidelném a správném používání dokáže masírováním tvarovat postavu, zmenšit objem masírovaných partií, odstranit nebo zmírnit celulitidu. Během masáže dochází k uvolnění bloků svalových skupin, srůstů a změkčení pooperačních jizev. Povzbuzuje látkovou výměnu, podporuje prokrvení.

Masáž probíhá stimulací akupresurních drah, ovlivňuje a reguluje fyziologické pochody jako trávení a dýchání, zlepšuje svalový tonus, pohyblivost kloubů a správné držení těla. Podporuje proudění krve a lymfy a pomáhá obnovovat rovnováhu hormonální a nervové soustavy. Masáž je nejen prospěšná pro tělo, ale i psychicky člověka povznáší.

Bezprostředním působením na příslušnou oblast vzniká účinek místní, tj. zlepšení výživy kožních buněk a zlepšení jejich činnosti. Pokožka se stává vláčnou, pevnější a pružnější. Výrazně se zlepší metabolismus tukové tkáně, dochází k urychlenému vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév, zlepšuje látkovou přeměnu v oblasti kůže, podkoží a svalů. Během masáže dochází rovněž k uvolnění bloků svalových skupin, srůstů, změkčení jizev, zpevnění podkoží, redukci objemu masírované partie a vymizení projevů celulitidy.

Dalším příznivým efektem masáže přístrojem ROLLETIC je uvolňování endorfinů. Tyto látky tiší bolest, způsobují pocit uvolnění, tělesného blaha a spokojenosti.


Jeho účinnost se zvětšuje dodržováním některých zásad:

 • Pití dostatečného množství tekutin
 • Zdravá výživa
 • Použití některých kosmetických přípravků
Rolletic napomáhá ke:

 • Zmenšení objemu masírované partie (úbytek v cm)
 • Zpevňování svalů a vypnutí kuže
 • Odbourávání tukových polštářů
 • Odbourávání celulitidy
 • Podporuje prokrvování
 • Uvolňuje napětí svalů
 • Povzbuzuje látkovou výměnu
 • Tvaruje postavu

Válečkovou masáží se masírované partie těla lépe prokrvují, zlepšuje se přívod kyslíku a zvyšuje se celková látková přeměna. Spontánní reakcí je svědění a teplo. Dochází ke spalování depotního (zásobního) tuku a kůže se stává hladší a vypnutější. Zvlášť úspěšná je masáž válečky na břiše, v oblasti boků a stehen.

Jak postupovat?
Nejdříve postupně promasírujeme od špiček nohou celé tělo a pak se vracíme na ty partie, které chceme redukovat. První aplikace by neměla být delší než 20 minut.

Jak často chodit?
Jestliže chceme hubnout nebo tvarovat, intenzita návštěv závisí na tom, jak rychle potřebujeme dosáhnout maximálního kýženého efektu. Chodit se může až třikrát v týdnu a to do té doby, než jsme sami se sebou spokojeni. Jestli tolik nechvátáte, stačí každému jedna návštěva týdně, když zároveň pracujete alespoň trochu i na jídelníčku. Potom jsou i velmi dobré výsledky.

Co budu potřebovat?
Doporučujeme dlouhé, hladké elastické kalhoty. Tričko může být s krátkým rukávem, pokud vám nebude vadit dotek dřevěných kuliček na holou ruku. Je zapotřebí mít ponožky.

Kontraindikace částečná
těhotenstv, menstruace zánětlivá, onemocnění např. tl. střeva, vředové choroby žaludku, dvanáctníku (posouzení lékaře), spastická obstipace (zácpa), astma - kompenzovaný ano, srdeční insuficience (posouzení lékaře),štítná žláza (posouzení lékaře), vysoký krevní tlak

Kontraindikace celková
infekční a horečnaté stavy, hemofilie, akutní zánět žil - trombózy, hypertenze, zhoubné nádory, těžké onemocnění ledvin, jater a srdce, kostní TBC