sauna

foto_sauna   foto_sauna

Sauna se zapíná, pokud jsou aspoň 4 návštěvníci sauny. Proto je vhodné informovat/objednat se předem telefonicky, zda se sauna zapínat bude nebo ne. Děkujeme za pochopení.

Saunu je možné si rezervovat soukromě kdykoliv mimo provozní dobu pro veřejnost.

Provozní doba:

Čt.
muži
17:00 - 19:00
společná          19:00 - 21:00
     

 

Finská sauna s kapacitou 8 osob.
K ochlazení jsou k dispozici 2 sprchy nebo ochlazovací bazének (3,2 x 2,7 x 1,2 m)


Desatero správného saunování:
1. Saunující se zuje, v šatně si odloží oděv, prádlo a ozdoby (šperky, hodinky aj.), obuje si koupací obuv a vezme si mycí potřeby, ručník a osušku.

2. V očistných sprchách (teplá a studená voda) se důkladně omyje mýdlem, osprchuje se teplou vodou a před vstupem do prohřívárny se osuší.

3. Při první návštěvě prohřívárny si sedne nebo lehne na spodní pryčnu na vlastní ručník nebo prostěradlo. Optimální teplota je 75°C (asi 1 metr nad podlahou). Při pocení je třeba masírovat pokožku rukama nebo vlastním kartáčem.

4. Po odchodu z prohřívárny (doba pobytu je individuální) si teplou vodou osprchuje celé tělo a jde se ochladit do ochlazovacího bazénku. Pokud bazének není v areálu, využije ochlazovací sprchu (pouze studená voda).

5. Do bazénku vstupuje pomalu a ponoří pod vodu celé tělo včetně hlavy. Může udělat několik plaveckých temp, popř. pár cviků na vzduchu mimo bazén. Je nutné dávat pozor na prochladlá chodidla, do vnější ochlazovny by měli všichni návštěvníci chodit v koupací obuvi.

6. Před dalším vstupem do prohřívárny se osušte, lehněte si na vyšší pryčnu. Teploty nad 90°C jsou nevhodné. Vyšším teplotám je lépe vystavovat nohy než hlavu.

7. Střídání prohřátí - ochlazování se obvykle opakuje třikrát. Malé děti při normálním provozu mají ležet na spodní pryčně při teplotách maximálně do 50 °C a prohřívají se kratší dobu. Po posledním prohřátí a ochlazení se zákazník osprchuje vlažnou vodou, vlasy umyje šamponem.

8. Do odpočívárny saunující vstupuje po dostatečném ochlazení, na lehátku se přikryje a odpočívá. Měl by dopřát klid nejen sobě, ale i ostatním.

9. K odpočinku může návštěvník využít i polohovací lehátka. Vypocené tekutiny návštěvník nejlépe doplní neslazenými minerálními vodami a přírodními šťávami. Není zakázáno ani nealkoholické pivo.

10. Po sauně je třeba vynechat intenzivní tělesnou námahu. Vhodná je naopak chůze pešky k domovu. Tam je dobré ošetřit odmaštěnou pokožku vhodným krémem. Pokud následuje nerušený spánek, je skvělý pocit po saunové lázni zaručen.